Amazon Türkiye Resmen Açıldı

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon Türkiye’de resmen faaliyetlerine başladı. Bu sabahtan itibaren Türkiye’de e-ticaret faaliyetlerine başlayan Amazon, kullanıcılarını uzunca bir mesajla karşılıyor.

Aslına bakacak olursanız Amazon’un bu yaz döneminde Türkiye’de resmi açılışını gerçekleştirmesi bekleniyordu. Fakat şirket, Türkiye operasyonlarını bir süre ertelemeyi seçti. Bu sırada hazırlıklarına devam eden Amazon, Türkiye ekibini oluşturmak için satış ve pazarlama pozisyonları için İstanbul’da eleman arayışına başlamıştı.

ABD’li e-ticaret devinin Türkiye operasyonlarının başına getirilen Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, “Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz” dedi.

Türkiye’deki tüketiciler, Amazon’a web versiyonunun (amazon.com.tr) yanı sıra iOS ve Android’in için geliştirilen mobil uygulamaları üzerinden erişebiliyor. Kullanıcıları bu mobil uygulamaları Apple Store veya Google Play’den ücretsiz indirebiliyor.

Ayrıca siteye girdiğinizde sağ üstte bulunan ‘Açılışa özel fırsatlar’ yazısına tıkladığınızda Amazon.com.tr’nin açılışına özel fırsatları görüntüleyebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Register New Account
Reset Password
× Sipariş