Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4 ile tanışın. Daha aktif, daha sağlıklı ve her zaman bağlantıda kalmanıza yardımcı olacak şekilde baştan aşağı yeniden tasarlandı.

Yepyeni Tasarım

Kusursuz Dönüşüm

Series 4, Apple Watch için baştan aşağı yeniden düşünülmüş bir tasarım ve mühendislik anlayışını ifade ediyor. Kavisli köşelere sahip yeni ve daha geniş ekrandan S4 çipin mimarisine kadar her ayrıntının temelinde bu anlayış yatıyor. Apple Watch bugüne kadar imza attığımız en kişisel ürün. Ve şimdi her zamankinden çok daha güçlü.

En Geniş Apple Watch Ekranı

Apple Watch’un en temel öğesi olan ekran, Series 4 ile her zamankinden daha iyi bir hale bürünüyor. Böylesine geniş bir ekrana imza atarken aynı zamanda kasanın boyutlarını gözle görülür bir şekilde büyütmemek ve tabii ki pil ömründen de ödün vermemek gerekiyordu. Bu yüzden, LTPO adı verilen yepyeni bir ekran teknolojisinden yararlandık. Kenarları daha dar tutarak ekranı %30’un üzerinde genişlettik ve tek şarjla tüm gün süren pil ömrü sunmaya devam eden bir Apple Watch tasarladık.

Ekranın kavisli köşeleri kasanın hatlarına kusursuzca eşlik ederken ortaya kesintisiz bir zarafet çıkıyor. Böylece hem görsel alan hem de dokunmatik yüzey göz alıcı ekranın en uzak köşelerine kadar uzanıyor.

Ekranın yeni boyutlarından tam olarak verim alabilmek için arayüzün tamamı daha fazla bilgiyi daha fazla ayrıntıyla sunacak şekilde yeniden tasarlandı. Yeni İnfografik saat kadranı tam sekiz komplikasyonu bir arada gösterebiliyor. Böylece bir bakışta daha fazlasını görebiliyor ve yapabiliyorsunuz.

Digital Crown

Digital Crown’un tasarımındaki asıl amaç, ekrandaki görüntüye engel olmadan Apple Watch’ta gezinmenin kolay bir yolunu sunmaktı. Apple Watch Series 4 ile bu mekanizma baştan aşağı yenilendi. Dokunsal geri bildirim özelliği sayesinde şimdi Digital Crown’u çevirdiğinizde tıklamaya benzer bir titreşim hissediyorsunuz.

Minyatür Mucize

Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en komplike teknolojilerden biri olan Digital Crown, Apple Watch Series 4 ile çok daha küçük bir alanda çok daha fazla işlev sunuyor. Tüm sistem %21 daha fazla bileşenden oluştuğu halde %30 daha küçük.

Küçük Alanlar, Büyük Fikirler

Her yönüyle optimize edilen yeni Apple Watch her zamankinden daha güçlü, her zamankinden daha ince. Üstelik tek bir şarjla 18 saate kadar pil ömrü sunuyor.

 

Sağlık

Aklında Kalbiniz Var

Apple Watch Series 4, kalp atış hızınızı dilediğiniz an kontrol edebilmeniz ve kalbinizin performansını takip edebilmeniz için
onu gün boyunca belirli aralıklarla izliyor. Üstelik kalp atış hızınız anormal bir şekilde yükseldiğinde veya düştüğünde herhangi bir
semptom hissetmiyor olsanız bile sizi uyarıyor.

Yüksek veya düşük kalp atış hızı ciddi bir sorunun habercisi olabilir. Fakat birçok insan semptomları tanımadığı için bu semptomların altında yatabilecek sorunları fark etmiyor. Apple Watch Series 4 kalbinizi takip ediyor ve herhangi bir düzensizlik tespit ettiğinde size bildiriyor. Böylece anında önlem almanız ve doktorunuza danışabilmeniz için size yardımcı oluyor.

Tüm Sağlık Verilerinizi Tek Yerden Takip Edin

Sağlık ve fitness uygulamalarından gelen veriler de dahil olmak üzere kalbinizle ilgili tüm veriler iPhone’unuzda ki Sağlık uygulamasında toplanıyor. Bu sayede aktivite, uyku, farkındalık ve beslenme ile ilgili tüm verilerinizi bir bakışta kolayca görüntüleyebiliyorsunuz.

Düşme Algılama

Yeni ivmeölçer ve jiroskop sayesinde Apple Watch düştüğünüzü tespit edebiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda gelen bir uyarı sayesinde doğrudan saat ekranından acil servisleri kolayca arayabiliyor veya dilerseniz uyarıyı kapatabiliyorsunuz. Eğer 60 saniye boyunca tepki vermezseniz acil durum araması otomatik gerçekleşiyor ve acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz kişilere mesaj gönderiliyor.

Acil SOS

Acil SOS özelliği sizin için yardım çağırıyor, acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz kişilere bildirim gönderiyor, mevcut konumunuzu iletiyor ve acil durum personeli için Tıbbi Kimlik kartınızı ekranda gösteriyor. Ve Apple Watch Series 4 tüm bunları telefonunuza ulaşmakta zorluk çektiğiniz durumlarda bile yapabiliyor.

Akciğerlerinizi Doldurun, Kafanızı Boşaltın

Gün içinde durup rahatlamaya ve farkındalığınızı artırmaya zaman ayırmanız, stresinizi azaltmanıza ve genel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Nefes uygulaması, bir dizi derin nefes alıp verme hareketiyle rahatlamanızı ve dengenizi korumanızı kolaylaştırıyor. Ve şimdi Nefes uygulamasını saat kadranı olarak da kullanabiliyor, böylece sadece bileğinizi kaldırarak uygulamaya erişebiliyorsunuz.

Antreman

Sizi Harekete Geçiren Şeyler İçin Harekete Geçmeye Hazır

İster maraton için antrenman yapıyor isterseniz havuzda tur atıyor olun, Apple Watch Series 4 herkes için bir şey sunuyor. Şimdi yoga ve doğa yürüyüşü seçeneklerini de içeren Antrenman uygulaması yaptığınız her türlü egzersize ayak uyduruyor. Kişisel hedefler belirleyin, yaktığınız kaloriyi ölçün ve iPhone’unuzdaki Aktivite uygulamasını kullanarak zaman içerisindeki gelişiminizi takip edin.

Koşucular İçin Önemli Bir Adım

Yeni tempo uyarıları, bileğinize hafifçe dokunarak istediğiniz temponun üstünde mi yoksa altında mı olduğunuzu haber veriyor. Yeni kadans ölçümü, dakikada attığınız adım sayısını hesaplıyor. Ve periyodik hız, istediğiniz zaman bir önceki kilometreyi tamamlama sürenizi görmenizi sağlıyor.

Spor Salonu Aletleriyle Bağlantı

ek dokunuşla saatinizi uyumlu spor salonu ekipmanlarıyla eşleştirin. Böylece kalp atış hızı, hız ve kalori gibi önemli ölçümleri hem saatinizde hem de koşu bandında, eliptik bisiklette veya kondisyon bisikletinde görüntüleyin.

Otomatik Antrenman Algılama

Siz en popüler antrenmanları yaparken Apple Watch hareket ettiğinizi algılıyor ve Antrenman uygulamasını başlatmanız için size uyarı gönderiyor. Uygulamayı başlatmadan önce yapmaya başladığınız egzersizleri bile sayıyor. Ve dinlenirken dikkatiniz uzun bir süre dağılırsa antrenmanı bitirmeniz gerektiğini hatırlatıyor.

Ter Atın, Yüzün, Sudan Korkmayın

Apple Watch Series 4, 50 metreye kadar suya dayanıklı. Ve hem havuzda hem de denizde yapılan antrenmanları takip ediyor. Hoparlördeki suyu ses yardımıyla dışarı atmak için Digital Crown’u çevirmeniz yeterli.

Sekiz Komplikasyon, Bir Şampiyon

Sekiz adet komplikasyonu bir arada gösterebilen yeni İnfografik saat kadranı, önem verdiğiniz her şeyi her zamankinden daha ayrıntılı bir şekilde sunuyor. Müzik, Kalp Atış Hızı ve daha birçok komplikasyon ile temponuzu asla düşürmeyecek size özel bir antrenman kadranı oluşturun.

Aktivite

Arkadaşınıza Meydan Okuyun. Kendinize de

Apple Watch, aktivite durumunuzu parkurdan, patikadan ve hatta denizin ortasından bile paylaşmanıza olanak veriyor. Ve şimdi yeni Aktivite yarışmaları sayesinde arkadaşlarınızı yedi günlük yarışmalara davet edebiliyor, günlük Aktivite halkalarınızı kapatma yüzdenize göre puan kazanabiliyorsunuz.

Küçük Bir Destek, Büyük Bir Motivasyon

Yarışma esnasında hem puanınızı gösteren hem de rakibinizi geçtiğinizi veya onun gerisinde kaldığınızı belirten bildirimler alıyorsunuz. Böylece zafere koşmak için daha ne kadar hareket etmeniz gerektiğini tam olarak öğrenebiliyorsunuz. Ve tıpkı bir kişisel antrenör gibi Apple Watch’unuz da halkalarınızı gün sonuna kadar kapatabilmeniz için sizi motive ediyor ve aynı zamanda her ay yeni bir görev öneriyor.

Bu Ödülü Hak Ettiniz

Şimdi bir zafere ulaştığınızda kupanızı gururla kaldırabilirsiniz. iPhone’unuzdaki Aktivite uygulamasında bulunan yeni Ödüller sekmesinde yarışma sonunda kazandığınız ödülü görebilirsiniz.

 

Bağlantı

Kolayca Bağlantı Kurun

Aramaları yanıtlayın, kısa mesaj gönderin, sesli mesajlarınızı dinleyin. Apple Watch Series 4 tümünü doğrudan bileğinizden yapmanıza olanak veriyor.

Walkie-Talkie İle Tanışın

Kendisi, telefon aramalarından daha hızlı, mesajdan daha kişisel. Walkie-Talkie uygulaması, Apple Watch’u olan herkesle yepyeni ve bir o kadar da eğlenceli yollarla bağlantı kurmanıza olanak veriyor. Basın, konuşun. Dinlemek için bırakın. Anlaşıldı mı? Tamam.

Her İhtiyaç Duyduğunuzda, Siri Yanınızda

Siri şimdi birçok açıdan daha iyi. Mesela artık “Hey Siri” demenize gerek yok. Sadece bileğinizi kaldırın ve konuşmaya başlayın. Üstelik Siri kadranı, siz onu kullandıkça sizi daha iyi tanıyor. En doğru zamanda ve yerde size proaktif bir şekilde önerilerde bulunuyor.

Sevdiklerinize Kulak Verin

Apple Music ile 50 milyondan fazla şarkıya erişin. Apple Podcasts’te yer alan olağanüstü çeşitlilikteki hikayeleri, kişilikleri ve haberleri keşfedin. Koşarken havaya girin, kalori yakarken yeni şeyler öğrenin. Seçim size kalmış.

Daha Büyük Ekran, Daha Çok Ayrıntı

Apple Watch Series 4’ün daha geniş ekranı sayesinde şimdi bir bakışta çok daha fazla bilgiyi çok daha ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Açtığınız haritalar daha büyük; kavisli kenarlara kadar uzanıyor. Takvimleriniz daha geniş kapsamlı; daha pratik kullanılıyor.

Bilgileri Alın, Anında Yanıtlayın

Yelp ile rezervasyonunuzun saatini veya katılımcı sayısını değiştirin. Ve şimdi, en sevdiğiniz uygulamalardan gelen bildirimlere doğrudan bildirim üzerinden yanıt verin.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Toplam puanınız

Register New Account
Reset Password
× Sipariş