Facebook Jobs, Türkiye’de Hizmete Girdi

Facebook tarafından 2016 yılında hizmete giren Facebook Jobs özelliği İş Fırsatları ismiyle Türkiye kullanıcılarına da açıldı.

 

İş Fırsatları özelliği hem iş arayanlara hem de işverenlere hitap ediyor. İş pozisyonunu, sektör, konum ve iş türü belirterek arama yapabiliyorsunuz. Eğer abone ol seçeceğine tıklarsanız, şehrinizde yayınlanan yeni iş ilanlarından bildirim alabiliyorsunuz.

 

Tam zamanlı, yarım zamanlı işler olduğu gibi staj ve gönüllü işler için de ilanlar bulunuyor. Bu anlamda işverenler sadece kurumsal firmalardan oluşmuyor. Aynı zamanda Girişimlerin ve KOBİ’lerin verdiği ilanlara da rastlamak mümkün.

 

İş Fırsatlarında ilan paylaşmak da oldukça kolay bir hale getirilmiş durumda. İş İlanı Paylaş butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan ekranda yer alan İş Unvanı, İş Tanımı, Konum ve Maaş kısımlarını doldurmanız yeterli oluyor. İş arayanların size Facebook üzerinden veya dilerseniz e-posta üzerinden ulaşmasını da tercih edebiliyorsunuz. Eğer iş ilanı için gerekli alanlar yeterli değilse Facebook isteğe bağlı olarak soru eklemenizi de mümkün kılıyor. Eklenen sorular serbest metinden oluşabileceği gibi evet/hayır ya da çoktan seçmeli formatlarında da olabilir.

 

Bir anlamda Linkedin‘e rakip olan Facebook Jobs özelliğinin adı ilk 2016 yılında sızmıştı. Geçen sene Amerika ve Kanada’da devreye giren hizmet mart ayında 40 ülkede daha aktif olmuştu. Türkiye pazarında da devreye giren bu hizmet, özellikle Linkedin’e rakip olacak gibi görünüyor.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Register New Account
Reset Password
× Sipariş