Karşılaştırma listesine ekle

CX405 Exmor R® CMOS sensörlü Handycam

0
Genel Puanı:
Fiyatı düşünce haber ver
×
Notify me, when price drops
Set Alert for Product: Sony HDR-CX405 Handycam Video Kamera - 1,119.00 TL
Fiyat geçmişi
×
Price history for Sony HDR-CX405 Handycam Video Kamera
Latest updates:
  • 1,119.00 TL - March 26, 2019
  • 1,134.00 TL - February 24, 2019
  • 1,039.00 TL - December 13, 2018
Since: December 13, 2018
  • Highest Price: 1,134.00 TL - February 24, 2019
  • Lowest Price: 1,039.00 TL - December 13, 2018

Sony HDR-CX405 Exmor R® CMOS sensörlü Handycam

Optical SteadyShot™ ve Akıllı Aktif Mod

Gelişmiş görüntü sabitleme, kayıt koşullarında veya kullanıcının ellerinde titreme olduğu durumlarda bile çekimlerdeki bulanıklığı ortandan kaldırır.

26,8 mm’ye kadar geniş açılı lens

İster video ister fotoğraf çekiyor olun, sınıfında lider bu geniş açılı lens, uzaklaşmak için yeterli alanın olmadığı durumlarda manzara çekimleri ve iç mekan sahnelerinde daha fazla görüntü yakalamanızı sağlar. Geniş dönüştürme lensi olmadan bile, seçilen video kameralar video modunda 26,8 mm genişliğinde (16:9 en/boy oranı) çekim yapar.

Olağanüstü görüntü kalitesi

Yüksek bit hızlı XAVC S formatı, çalışmalarını bir üst seviyeye çıkarmak isteyen video grafikerlere yöneliktir. İnanılmaz kalite sunan XAVC S, profesyonel film yapımcıları ve yayıncılar tarafından kullanılan XAVC formatına dayanarak üretilmiştir; tüketici dostu dosya boyutlarında dışa aktarım için akıllı veri sıkıştırma yöntemini kullanılır.

Highlight Movie Maker

Video düzenlemeyi kolaylaştırmak için çok yönlü bir araç olan Özel Bölüm Videosu Oluşturucu birçok zaman kazandırıcı özellik sunmaktadır. Kayıt sırasında önemli anlara vurgu işaretleri ekleyin ve yazılımın geçişlerinizi seçtiğiniz müzikle otomatik olarak senkronize etmesini sağlayın.

Dahili USB kablosu

El kayışının içine yerleştirilen dahili USB kablosu ekstra hızlı şarj ve bilgisayar bağlantısı için son derece kullanışlıdır, böylece fazladan yer kaplayan bir USB kablosu ya da AC adaptörü taşımaya gerek kalmaz. Bilgisayarsız şarj etmek için kompakt AC-USB adaptör kullanın (isteğe bağlı).

Motion Shot Video

Motion Shot Video, kaydedilen aksiyonu ayrıntılı olarak analiz etmeniz için takip eden bindirilmiş görüntüleri saniyelere bölünmüş aralıklar halinde oynatır. Oynatma sırasında, fotoğraf çekmek ve paylaşmak için videoyu duraklatabilir veya fotoğraf çekme aralığını ayarlayabilirsiniz.

Exmor R® CMOS sensör

Bu büyük, son teknoloji ürünü sensör, görüntü netliğini artırır, karanlık ortamlarda gürültüyü azaltır ve yumuşak arka plan bulanıklaştırma sağlar.

ZEISS lens

Olağanüstü performans ve tasarıma olan bağlılığı paylaşan Sony ve Carl Zeiss®, Sony’nin Handycam® modelleri için mümkün olan en iyi optik bileşenleri birinci sınıf kaliteli elektronik ve sensör teknolojisiyle bir araya getiren lensleri birlikte üretiyor.

Motion Shot Video

Motion Shot Video, kaydedilen aksiyonu LCD ekranda ayrıntılı olarak analiz etmeniz için takip eden bindirilmiş görüntüleri saniyelere bölünmüş aralıklar halinde oynatır. Oynatma sırasında, fotoğraf çekmek ve paylaşmak için videoyu duraklatabilir veya fotoğraf çekme aralığını ayarlayabilirsiniz.

Dahili USB kablosu

El kayışının içine yerleştirilen dahili USB kablosu ekstra hızlı şarj ve bilgisayar bağlantısı için son derece kullanışlıdır, böylece fazladan yer kaplayan bir USB kablosu ya da AC adaptörü taşımaya gerek kalmaz. Bilgisayarsız şarj etmek için kompakt AC-USB adaptör kullanın (isteğe bağlı).

Exmor R® CMOS sensör

Bu büyük, son teknoloji ürünü sensör, görüntü netliğini artırır, karanlık ortamlarda gürültüyü azaltır ve yumuşak arka plan bulanıklaştırma sağlar.

 

ZEISS lens

Olağanüstü performans ve tasarıma olan bağlılığı paylaşan Sony ve Carl Zeiss®, Sony’nin Handycam® modelleri için mümkün olan en iyi optik bileşenleri birinci sınıf kaliteli elektronik ve sensör teknolojisiyle bir araya getiren lensleri birlikte üretiyor.

BIONZ X™ görüntü işlemcisi

Gelişmiş BIONZ X™ görüntü işleme motoru daha doğal canlılıkta ve gerçekçi görüntü kalitesinin yanı sıra daha hızlı işleme özellikleri sunar.

9,2 MP fotoğraf çekme özelliği

Bazen bir videoya ihtiyacınız olmaz, ya da video istemezsiniz. Video kameranızı fotoğraf moduna alın ve fotoğraf makinesinde olduğu gibi kolayca olağanüstü yüksek kaliteye sahip, 9,2 megapiksel tekli görüntüler çekin.

İkili Video Kaydı

Biri maksimum kalitede XAVC S ya da AVCHD formatında ve diğeri MP4 formatında olmak üzere iki videoyu aynı anda kaydedin. Bu sayede anında paylaşıma hazır küçük bir dosyanızın yanında daha fazla düzenleme için profesyonel düzeyde bir dosyanız olur.

Aşamalı Kayıt

Bindirmeli modda kaydedilen videoların iki katı görüntü verisi içeren net videolar, aşamalı kayıt modundayken Full HD olarak 60p/50p’de kaydedilebilir. Görüntüler saniye başına 60/50 kare olarak çekilmiş görüntüler kadar akıcıdır ve her kare bir tam görüntü olarak kaydedilir. Bu nedenle, aşamalı modda kaydedilen bir videodan yakalanan fotoğraf, ekstra keskin görünür.

Çift Kayıt modu

Çift Kayıt modu, her iki şekilde de en iyi çekimi yakalamak için HD video ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları eş zamanlı olarak çekmenize izin verir.

Akıllı Otomatik Ayarlama

Bu özellik, çekilen sahnenin türünü otomatik olarak belirler ve üç gruptan (Yüz, Sahne, Fotoğraf Makinesi Titremesi) oluşan bir ayar kombinasyonu gerçekleştirir. Gece ve arkadan aydınlatmalı sahnelerde bile 90 sahne türü için en iyi sonuçları sağlar. Seçilen ayarlar, kolay ulaşmak için LCD ekran üzerinde simge olarak gösterilir.

Yüz Algılama

Bu, en iyi sonuçlar için netlemeyi, pozlamayı ve rengi otomatik olarak optimize eder. LCD ekranda yüzüne dokunarak önceliklendirilecek kişiyi seçin. Bu özellik, kalabalık bir etkinlikte çekim yaparken önemli bir kişiyi seçmek için kullanışlıdır. Nesne kadrajdan çıksa bile hatırlanır ve sahneye tekrar girdiğinde önceliklendirilir.

Smile Shutter

Mükemmel gülümsemeler geçicidir, bu özellikle onları asla kaçırmazsınız. Video kaydı sırasında bile gülen yüzlerin otomatik olarak anlık çekimlerini alabilirsiniz.

Görüntü Efekti

Hayal gücünüzü özgür bırakın. Görüntü Efekti, bilgisayarda düzenlemekle uğraşmadan yedi adede kadar yaratıcı efekt (Kısmi Renk, Fotoğraf Eskitme, Yumuşak Yüksek Ton, Yüksek Kontrastlı Monokrom, Oyuncak Fotoğraf Makinesi, Popüler Renk, Posterleştirme) eklemenize izin video ve fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirir.

Etkinlik Arama

Bu Handycam®, kolayca göz atma ve oynatma imkanı sunmak için, kaydedilen GUI grup videoları ve fotoğrafları ayrı etkinlikler olarak oynatır. Kişisel içeriklerinizi daha iyi organize etmek, aramak, görüntülemek ve paylaşmak için etkinlik görünümünden dizin görünümüne kadar farklı görüntüleme şemaları arasından gereken şekilde tercih yapabilirsiniz.

X tipi pil kullanımı

Bu Handycam®’i kullanırken genel boyutu ve ağırlığı en aza indirmek için ekstra hafif, ekstra kompakt bir X tipi pil kullanın.

PlayMemories™ Home

Bilgisayara yüklenen PlayMemories™ Home yazılımıyla6, çekimleri görüntülemek, düzenlemek, yazdırmak, web yoluyla paylaşmak, dosyaları diske yazdırmak ve hatta dört adede kadar seçilmiş klipten eşzamanlı bölünmüş ekran görünümüne sahip çoklu görünümlü video oluşturmak için Handycam® video kameradaki çekimleri içe aktarmak oldukça kolaydır.

Çift bellek kartı uyumluluğu

Bu Handycam®’de Memory Stick Micro™ ve Micro SD/SDHC kart yuvaları bulunur. Daha hızlı şekilde kullanılabilir olana kolayca kayıt yapabilirsiniz.

 

Marka Sony
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu FT4TEKHDRCX405BE35
SONY HDR-CX405. ürün çok güzel optik zoom ile zoom yapınca çok güzel görüntü kalitesi hiç bozulmuyor. kaliteli hafıza kartı ile kaliteli makine birleşince şahane kayıtlar çıkıyor ortaya. kesinlikle tavsiye ederim. ayrıca paketleme çok özenliydi. mağazaya teşekkür ederim
DİLARA HORUNLU - March 31, 2017
hdr x. zoom yapınca görüntü kalitesi çok düşüyor şarjı çok çabuk bitiyor
GÖKHAN AÇIKOĞLU - March 17, 2017
Ben de kullanıyorum. Bence güze lürün yani ve ben bunu çekim için kullanıyorum yanlız şarjı çabuk bitiyor o kadar
Furkan Minareciler - June 14, 2016
Hızlı hafıza kartı ile mükemmel çekim yapıyor.. SONY HDR-CX 405 Kamerayı yeni aldım bir haftadır kullanıyorum, çok memnunum. Satın almama da neden olan en beğendiğim özelliği (çift video kaydı ve resim çekimini aynı anda yapması) FULL HD video (AVCHD formatında 9,2MP) çekerken ikinci videoyu da MP4 formatında kaydediyor (sosyal paylaşımda kullanılabilsin diye) bu iki formatta video kaydı yaparken istenen sahnelerinde ayrıca fotoğrafı (2,1MP olarak) aynı anda resim olarak kaydedilebiliyor. Hızlı hafıza kartı kullanıldığında aynı anda yapılan bu üç kayıtta çok kaliteli oluyor. Denememde 8GB Klass4 karta yaptığım kayıtlarda (resimler) beni tatmin etmedi. 16GB Klass10 karta yaptığım kayıtlar gayet iyi olmakla beraber, videoların çekimi esnasında çekilen fotoğraflarda sahneler arasında kayıtta 3-4sn fark olmaktadır. 64GB Ultra SD XC 1 karta yaptığım kayıtta ise her iki videonun da çok iyi kaydı yapıldı ve çekilen resimlerde sahneler arasındaki hız 0.1-0.3 saniyeye düştü. Yaptığım çekimleri 24” monitörde incelediğinizde farkı anlayamayabilirsiniz ancak FULL HD gösteren ve 42” TV de özellikle resim kalitesini fark edersiniz. Bu kamerayı alacak arkadaşlara tavsiyem çok hızlı ve 32-64GB kart kullanmaları. Piyasada bu fiyata bu çekim kalitesinde (aynı anda üçlü çekim) başka kamera bulamazsınız. Çekim esnasında yapılan zum lamalar (hızlı kartlarda) her hangi bir görüntü bozulmasına ve kaydına sebep olmuyor
engin eser - April 5, 2016
idare eder. note3 telefonum var ikisi ile aynı anda kayıt yaptım, bu kamera cep telefonumdan biraz daha net görüntü verdi, titreşimn engelleme modu daha iyi, zum süper ama zum yapınca görüntü kalitesi gidiyor, görüntüde noise oluyor. benim telefonumdan olan kişiler için eğer zum önemli değilse hiç almayın. kompak fotoğraf makineleri ile aynı görüntü kalitesini veriyor.
Hepsiburada Üyesi - March 25, 2016
Orta sınıf bi kamera. kamerayı son bi kaç gündür elimde inceledim. önce artıları benim için boyutuna göre çok iyi bir zoom var. vede en önemlisi sarsıntıda , yürürken gibi sallanma durumlarında sanki kamera sabitmiş gibi görüntüde hiç sallanma yok.. çok iyi yapmışlar.. telefon usb ise aynı voltaj da şarj oluyor. buda bi batary bank ile istediğiniz yerde 220 v olmadan şarj edebilirsiniz. pil makeraya takılı iken şarj oluyor ayrı bi şarj ünitesi olmaması da çok güzel eksi olarak söyleyecek şeyim ise. usb sarj ucu bildiğiniz bilgisayara taktığnız usb ucu gibi kameraya sabit. yani kameranın yanında usb kablosu var onuda elciğin içine gizliyorunuz. oksitlenrmi zamanla su kaçsa içine ne olur bilemiyorum. ekranı dokunmatik değil.. bide dahili wifi olsaymış içinde iyi olurmuş. wifi li modeli var sanırsam. ama Türkieyde varmı bilmiyorum. Kısacası bence ne pahalı nede ucuz. tam parasına uygun bir cihaz. bide alacaksanız . ayrıca taşıma çantası satınalmanızı tevsiye ederim
sezgin celikel - September 18, 2015
fiyat performans açısından iyi bir ürün.. fiyat performans açısından iyi bir ürün. sony kalitesi her zamanki gibi kendisini hissettiriyor. video çekimlerinde kesinlikle bir titreme sarsıntı olmuyor. arazide motosikletle 90 - 100 KM hızla bozuk yolda görüntüde sıfır sarsıntı çok çok mükemmel bir çekim yaptım Bu kamera kesinlikle tavsiye edilebilir. ürünle birlikte 32 GB hafıza kartı kullanmanızda yarar var.
Hepsiburada Üyesi - August 21, 2015
8 Toplam Puan
İyi

Fiyat
8
Video Çekim
8
Dizayn
8
ARTILARI
  • Kompakt Tasarım
Yorum yaz  |  İncelemeleri ve yorumları oku
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap yazın

Toplam Puan

Neisterim
Yeni Hesap Kaydet
Reset Password
Ürünleri Karşılaştır
  • Cep Telefonu (0)
Karşılaştır
0