DJI Phantom 4 Pro

Phantom 4 Pro’nun yükseltilmiş kamerası 4K/60 Fps video kaydına olanak sağlarken 14 Fps’de Burst Mode çekimi yapabilen arttırırken ağırlığı düşürür ve1 inç 20 Megapiksel sensör ile donatılmıştır. Titanyum ve magnezyum alaşımlı yapısı gövde sertliğini arttırırken ağırlığı düşürür ve Phantom 4 Pro’nun Phantom 4’e benzer ağırlıkta olmasını sağlar. Uçuş otonomi sistemi; 5 yönlü engel algılaması ve 4 yönlü engel önleme için çift arka görüş sensörü ve kızılötesi algılama sistemi ekler.

1 inç – 20 MP Sensörlü Kamera

Bütünleşik kamera 1 inç 20 megapiksel CMOS sensörünü kullanacak şekilde yeniden tasarlandı. Phantom 4 Pro’nun özel olarak tasarlanmış lensi sekiz unsurdan oluşup yedi grupta düzenlenmiştir ve hızlı bir şekilde hareket eden nesnelerin görüntülerini çekerken veya yüksek hızda uçarken oluşabilecek sarsıcı deklanşör çarpıklığını ortadan kaldırmasını sağlayan mekanik deklanşör kullanan ilk DJI kamerasıdır. Aslında birçok geleneksel zemin kamerası kadar güçlüdür. Geliştirilmiş daha güçlü video işlemesi, 100 Mbps bit hızı ile 60 Fps’de H.264 4K veya 30 Fps’de H.265 4K videoları destekliyor. İleri düzel sensörler ve işlemciler her şeyin daha fazla resim detayı ile ve gelişmiş Post Prodüksiyon için gerekli görüntü verileriyle yakalanmasını sağlar.

5 Yönlü Engel Algılama

Uçuş Otonomisi, arka tarafa yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü stereo görüş sensörlerinin yanı sıra ön ve arka taraflara yerleştirilen kızılötesi algılama sistemlerine ek olarak ikili setle genişletildi. Bu ağ toplamda 5 yönlü engel algılama ve 4 yönlü engel önleme sistemi yaratarak Phantom 4 Pro’yu daha fazla engelden korurken film yapımcılarına daha karmaşık görüntüler çekme olanağını sağlar.

Dahili Ekranlı Uzaktan Kumanda

Phantom 4 Pro kontrolcüsü 5.8 GHz iletim desteği ekleyen yükseltilmiş Lightbridge HD video iletim sistemini bütünleştirir. 2.4 GHz ve 5.8 GHz arasında seçim yapabilme becerisi pilotların paraziti kesmesine olanak tanır ve 2.4 GHz geniş frekanslı bir alanda uçarken neden olan görüntü gecikmesini ortadan kaldırır. Normalde Wi-Fi video iletim sistemleri 5.8 GHz frekansı kullanan bir denetleyiciyle çalışmak için 2.4 Ghz frekans kullanır ve bu her ikisi de aynı frekansı kullanırken ortaya çıkabilecek parazitlenmeyi önler. Aynı frekansı kullanıyorsa, video iletim sistemi ve uzaktan kumanda birbirine karışır ve görüntü gecikmesine neden olur. İki farklı frekansın kullanılması uçuş performası açısından dezavantajlara sahiptir. Örneğin, uçuş performansı iki frekanstan herhangi birinin etkileşime girmesi durumunda etkilenir.

Phantom 4 Pro’da kullanılan Lightbridge HD video aktarım sistemi, sinyal gönderimi için TDM (Time Division Multiplexing) kullanır; bu sinyal, kontrol sinyalleri göndermesine ve aynı frekansta video aktarım sinyalleri almasına izin verir. 2.4 GHz frekans bandı genellikle Wi-Fi, 4G hücreli kuleler ve kentsel alanlardaki diğer parazit türlerinden etkilenir. 5.8 GHz bandı iletim güvenilirliğini
artıracaktır. Açıldığında, Phantom 4 Pro yerel sinyal seviyelerini değerlendirir ve otomatik olarak en düşük parazit seviyesine sahip iletim frekansını seçer. Bu, maksimum 4.3 mil ( Ürünün çekim mesafesi yaklaşık olarak 7 km’dir.) video iletiminin optimum aralığını sağlar.

Phantom 4 Pro+ ile entegre 5.5 inç 1080p ekran, konvensiyonel akıllı cihazların iki katından daha fazla 1000 cd/m2 parlaklık sunarken parlak ve canlı renkleri doğrudan gün ışığında dahi kolayca görülebilir hale getirir. Bu ekranla herhangi bir mobil cihaz gerekmez ve uçuş öncesi hazırlıkları basitleştirir. DJI GO uygulamadı ekrana yerleştirildiğinden, donanım ve yazılım tam olarak optimize edilebilir böylece video gecikmesi de azaltılır. HDMI portu, Micro SD kart yuvası, mikrofon, dahili hoparlör ve Wi-Fi bağlantısının entegrasyonu, görüntülerin DJI GO içinde düzenleniğ hemen
anında paylaşılmasına olanak tanır. Son olarak, beş saatlik pil ömrü Phantom 4 Pro’yu komple bir havadan görüntüleme çözümü haline getirir.

Engellenmemiş, parazitsiz, FCC uyumlu olduğunda.

Draw

Draw, yol işareti kontrolü için yepyeni bir teknolojidir. Sadece ekranda bir yol çizin ve Phantom 4 Pro irtifasını kilitli tutarken bu yönde hareket edecektir. Bu, pilotun kamera kontrolüne odaklanmasına ve daha karmaşık çekimler yapabilmesini mümkün kılar. Farklı senaryolarda kullanılabilen iki farklı çizim modu vardır. İleri; Uçak, kamerayı uçuş yönünde sabitleyerek rotayı sabit bir hızda takip eder. Serbest: Uçak, talimatı verildiğinde rota boyunca hareket eder. Bu modda, kamera uçuş sırasında herhangi bir yönde kullanılabilir.

ActiveTrack

Phantom 4 Pro, nesneleri otomatik olarak tanır, takip eder ve hareket ettikçe onları yakalar; böylece karmaşık çekimlerin yapılmasını kolaylaştırır. Hızlı hareket eden nesneleri takip etmek çok zor olabilir ancak Phantom 4 Pro tarafından kullanılan gelişmiş görüntü tanıma algoritmaları nesneyi çerçevede tutarken, nesneyi tanımasını ve izlemesini sağlar. Bu yeni algoritma, insandan araçlara, hayvanlara kadar daha fazla nesneyi tanır ve uçuş dinamiklerini yumuşak çekimlere uyacak şekilde ayarlar. Pilotlar aşağıdakiler arasında seçim yapabilir;
Trace – Bir öznenin arkasında veya önünde otomatik olarak engellerden kaçınır.
Profile – Nesnenin profil çekimlerini yapmak için çeşitli açılardan bir cismin yanında uçun.
Spotlight – Uçak neredeyse her yere uçarken kamerayı nesne üzerinde tutun.

Tapfly

Ekranda görünen herhangi bir yönde basit bir dokunuşla uçabilirsiniz. Engelleri otomatik olarak önleyerek uçuş yönünü düzgün bir şekilde ayarlamak için ekranda herhangi bir yere hafifçe dokunun ve uçuş yönünü değiştirmek için ekrana tekrar dokunun ya da kontrol çubuklarını kullanın. Yeni bir AR rota işlevi, rota ayarlandığında uçağın gerçek zamanlı uçuş yönünü referans olarak gösterir. Kumanda çubuklarını kullanarak irtifa, rota, hız ve kamera aralığını eşzamanlı olarak kontrol etmek zor olabileceğinden, TapFly Free, bir pilotun uçuş yönünü ayarlamasına imkan tanır ve böylece Phantom 4 Pro’yu açıp veya yönünü değiştirmeden ihtiyaç duyacak şekilde ayarlayabilir. Şimdi toplam olarak 3 farklı TapFly modu var;

TapFly Forward – Seçilen tönde gitmek için dokunun.

TapFly Backward – Ters yönde uçmak için dokunun. Diğer bir deyişle, Sol üste doğru geriye uçmak için ekranın sağ alt köşesine dokunun.

TapFlyFree – Kamera yönünü kilitlemeden Phantom’un ileri yönünü kilitleyin ve uçarken dönmesini sağlayın.

Return To Home

Yükseltilmiş Return To Home Mode’da, Phantom 4 Pro çevre koşullarına bağlı olarak eve dönmek için en iyi güzergahı otomatik olarak seçebilir. Uçarken gideceği rotayı kaydeder ve böylece kontrol sinyali birbirine bağlanmazsa engellerin önüne geçerek aynı rota boyunca geri dönebilir. Bağlantı kesildiğinde irtifasına bağlı olarak Phantom 4 Pro, uçuş esnasında gördüğü engellerden kaçınmak için uçuş yolunu da ayarlayabilir. Kalkışta Phantom 4 Pro, aşağıdaki sahneyi kaydeder ve daha net iniş için, kaydını geri döndüğünde gördüğü ile karşılaştırır. Aynı zamanda inişe uygun nokta olup olmadığını görmek için zemini de tespit edebilir. Herhangi bir engelle karşılaşırsanız veya iniş yapılacak yerde su varsa, pilotu uyarır ve uçağın daha güvenli bir şekilde inebilmesini sağlayacak uygun bir yükseklikte kalmasını sağlar.

Gesture Mode

Hareket modunu kullanarak, uzaktan kumanda olmadan birkaç hareketle Selfie’ler kolaylıkla yakalanabilir. Gelişmiş bilgisayar görüş teknolojisi, Phantom 4 Pro’nun hareketler aracılığıyla talimatları almasını sağlar.

Sensor Redundancy

Birçok Hexacopter ve Octocopter ile karşılaştırıldığında Phantom 4 Pro, çift pusula modülleri ve çift IMU birimleriyle daha güvenilir hale geliyor. Pusulalar ve IMU’lar istikrarlı bir uçuş sağlamak için önemli sensörlerdir ve Phantom 4 Pro, aldığı verileri her iki çifte de sürekli olarak karşılaştırır. Bu, doğruluğunu kontrol etmek için gelişmiş algoritmalar aracılığıyla yürütülür ve hatalı veriler, uçuşu etkilemeden atılır ve uçuşun istikrarlı ve güvenilir kalması sağlanır.

Akıllı Bataryalar

Profesyonel hava görüntüleme, daha uzun uçuş sürelerinden faydalanır. Phantom 4 Pro’nun maksimum uçuş süresi 30 dakikadır ve mükemmel çekimi yakalamak için size havada daha fazla zaman sağlar. DJI GO uygulaması pil ömrünü gösterir ve katedilen mesafeye göre kalan uçuş zamanını hesaplar. Kalkış noktasına güvenli bir şekilde geri dönmek için gereken minimum miktara ulaştığında uyarı verecektir. Aşırı şarjı ve fazla deşarjı önlemek için gelişmiş bir pil yönetim sistemi de bulunmaktadır.

DJI Go

DJI GO uygulamasını kullanarak çok sayıda akıllı uçuş moduna erişebilirsiniz. Ayrıca, ISO, diyafram, enstantane hızı, görüntü formatları ve daha fazlasını içeren manuel kamera kontrollerine erişim sağlar. DJI GO’da ki herhangi bir değişiklik ekranda görülecektir.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Toplam puanınız

Register New Account
Reset Password
× Sipariş