DJI Spark Fly More Combo

Geliştirdiği teknolojik ürünlerle dünyanın önde gelen drone üreticilerinden birine dönüşen DJI, hobi amaçlı drone edinmek isteyenleri DJI Spark Fly More Combo modelleri ile etkilemeyi başarıyor. Teknik özellikleriyle olduğu kadar paket içeriğinde yer alan ekstralarıyla da öne çıkan model, ilk defa drone sahibi olacak teknoloji tutkunlarının ilgisini çekiyor. Profesyonel amaçlara hizmet eden drone modellerine kıyasla çok daha küçük boyutlarda olan DJI Spark Fly More Combo, 300 gramlık ağırlığıyla kolayca taşınabiliyor. Ayrıca, İnsansız Hava Aracı Kayıt Sistemi’ne kaydettirilmeden de kullanılabilen drone, bu özelliğiyle de alışveriş listelerine girmeye hak kazanıyor.

Li-Po 3S yapısındaki 1480 mAh kapasiteli bataryasıyla saatte 20 km ve rüzgârsız ortamda, 16 dakika boyunca kesintisiz uçabilen drone, üzerine konumlandırılan algılayıcıları sayesinde, son derece verimli değerlendirilebiliyor. Uçuş esnasında karşısına çıkabilecek engelleri önceden fark ederek durabilen aygıt, otomatik uçuş modları ve iniş sistemiyle hayranlık uyandırıyor. Deniz seviyesinden 4000 metre yüksekliğe kadar çıkarak, kullanıcıların diledikleri gibi çekimler yapabilmelerine ve eğlenceli zaman geçirebilmelerine fırsat tanıyan ürün, alternatif şekillerde yönetilebiliyor. Kullanıcılarını tanımlayabilen ve avuç içiyle çeşitli yönlere doğru hareket ettirilebilen cihaz, uzaktan kumanda olmaksızın da kontrol edilebiliyor. Asıl maharetlerini kumandasıyla yönetildiği süreç içerisinde gösteren model, kumandası üzerine yerleştirilen tuşlarla esnek şekilde kullanılabiliyor. Kumandanın alt kısmında bulunan ayarlanabilir panele yerleştirilebilecek akıllı cep telefonlarıyla kamera özellikleri takip edilebilen ürün, iOS ya da Android işletim sistemli telefonlarla uyumluluk gösteriyor.

Geniş alanları görüntülemek arzusundaki teknoloji tutkunlarının beklentilerine yanıt veren aygıt, 1/2.3 inç genişliğindeki 12 megapiksellik CMOS sensörle kullanıcılarını karşılıyor. f/2.6 diyafram açıklığından aldığı destekle hem gündüz hem de gece çekimlerinde tatmin edici sonuçlar alınabilmesini mümkün kılan drone, 35 mm eşdeğeri 25 mm’lik lensiyle farkını ortaya koyuyor. ISO değerini video kaydı esnasında 100 ila 3200, fotoğraf çekimi sırasında ise 100 ila 1600 aralığına konumlandırabilen ürün, enstantane hızıyla mükemmel kareler yakalanabilmesine olanak veriyor. Yatay ve dikey fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilen kamera, en fazla 3968×2976 piksellik fotoğraflar oluşturabiliyor. ShallowFocus adı verilen teknikle fotoğraf çekimi yapabilen model, fotoğraflardaki derinlik algısını bu özellik sayesinde başarıyor. Tekli ya da art arda 3 fotoğraf oluşturabilen kamera, kullanıcıların belirledikleri saniye aralıklarında otomatik olarak fotoğraf çekebiliyor. Teknoloji tutkunlarını video çekimi konusunda da yalnız bırakmayan drone, 24 Mbps bitrate ile 1920×1080 piksel çözünürlüğünde videolar kaydedebiliyor.

İki yönlü Mekanik gimbal stabilizasyon sistemi ile hareket esnasında yaşanabilecek titreşimleri kaydedilen ya da aktarılan görüntülere yansıtmayan ürün, çekim işlemlerinin etkileyici olmasını sağlıyor. Edindiği drone ile gece ve gündüzleri hareketli veya durağan çekimler gerçekleştirmek isteyenlerin yönelebilecekleri DJI Spark Fly More Combo özellikleri ile dikkat çekiyor. İki kilometre mesafeye kadar HD video aktarımı sunarak, kullanıcıların çekim yaptıkları alanları anbean görüntüleyebilmelerine imkân tanıyan ürün, DJI Goggles desteğiyle beğeni topluyor. First-person view şeklinde nitelendirilen kamera modunda çevrenin gerçek zamanlı görüntülenebilmesine zemin hazırlayan mekanizma, ürüne değer katıyor.

Normal kutu içeriğinden farklı olarak; taşıma çantası, batarya şarj Hub, ek bir adet batarya gibi ekstralarla zenginleştirilen DJI Spark Fly More Combo fiyatları, ulaşılabilir noktada yer alıyor. Profesyonel kullanım senaryolarında görev alan ürünlerden düşük fiyatlı olurken kamera ve uçuş performansından taviz vermeyen drone, DJI’ın en başarılı modellerinden biri sayılıyor. Yeni nesil teknolojilerle güçlendirilen ve gerek donanım becerileri gerekse yazılım desteğiyle adından söz ettiren DJI Spark Fly More Combo, yeni sahipleri ile buluşmayı bekliyor.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Toplam puanınız

Register New Account
Reset Password
× Sipariş