Dyson Supersonic

Doğal parlaklığı korumak için, yüksek ısının neden olduğu hasarın önlenmesine yardımcı olur. Hava sıcaklığı saniyede 20 kez ölçülerek, sıcaklık kontrol altında tutulur.

Saçlarınızı kurutmak bir ömür boyu sürüyor gibi gelmesin. Hızlı kurutma için ihtiyacınız olan şey, kontrollü ve yüksek hızlı hava akışıdır.

Geleneksel mühendislikte devrim yaptık ve motoru tutma yerine yerleştirdik. Böylece saç kurutma makinesinin ağırlığını ve şeklini tamamen yeniden tasarladık.

Parlaklık için akıllı ısı kontrolü. Güçlü dijital motor

Isısı mikroişlemci tarafından kontrol ediliyor. Gücünü Dyson V9 dijital motordan alıyor. On üç pervane kanadı, güçlendiriciye saniyede 13 litre hava göndererek, 3.5kPa basınç oluşturur. Cam boncuklu termistör, çıkış sıcaklığını saniyede 20 kez ölçer ve ölçümleri doğrudan mikroişlemciye gönderir. Akıllı mikroişlemci, talimatları hızla hesaplar ve çift dizili ısıtma bileşenini ayarlar.

Saçlar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında saç tellerinde gözenekler oluşmaya başlayabilir. Işık bu gözeneklere çarptığında, tüm yönlere doğru dağılır. Bu da yansıyan ışığın azalmasına, parlaklığın kaybolmasına neden olur. Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi, Dyson’ın optimum sıcaklığını muhafaza ederek ısıdan kaynaklı aşırı hasarı önlemek için akıllı ısı kontrolünü kullanır. Daha az hasar görmüş saçlar ışığı tek bir yöne doğru yansıtır ve parlak görünür.

Titreşim azaltıcı tutacak sayesinde motorun tutma yerinde titreşmesini önleyerek motor ve muhafaza arasındaki gürültü aktarımını azaltır. Dyson dijital motor V9, duyulamayan tek bir frekansta çalışarak dakikada 110.000 kez dönebilir.

Saç kurutma yeniden tasarlandı

Büyük, hantal motorlara sahip saç kurutma makinelerinde motorlar gövdeye yerleştiriliyordu, çünkü sığdıkları tek yer orasıydı. Bu yüzden, saç kurutma makinelerinin tasarımı 1960’lardan beri hiç değişmedi. Dyson dijital motor V9, 27mm’lik bir açıklıktan saniyede 13 litre hava üflüyor. Ve bu motor, geleneksel mühendislikte devrim yaratacak derecede küçük. İngiltere Malmesbury’deki Araştırma ve Geliştirme tesisimizde kendi saç laboratuvarımızı inşa ederek işe başladık. İhtiyaç duyduğumuz ekipmanlar daha önce hiç var olmamışlardı, biz de onları tasarlayıp ürettik. Sektördeki test yöntemleri yeterince ileriye gidemiyordu, biz de daha ileriye gittik. Testlerimizi gerçek saçlar üzerinde yapmak istiyorduk, bu yüzden 40.000 İngiliz sterlini değerinde doğal saç buklesi satın aldık ve bu süreç esnasında dünya çapında doğal saç buklesi kıtlığına neden olduk. Dört kez İngiltere Yılın Kuaförü ödülünü kazanan Akin Konizi’yi laboratuvarımıza getirdik. Araştırdık. Tasarladık. Geliştirdik. Test ettik. Çizim tahtasına geri döndük. Tekrarlaya tekrarlaya iyiye gittik. 50 ay boyunca 103 mühendisle çalıştık. Ama en sonunda başardık.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Toplam puanınız

Register New Account
Reset Password
× Sipariş