Yeni iPhone üç kameralı mı olacak?

Apple’in bu yıl tanıtacağı iPhone, Huawei P20 Pro’da olduğu gibi arka yüzünde 3 kamera ile gelebilir. iPhone bu üçlü kamera ile kullanıcılarına ne sunacak?

Deutsche Securities analisti Jialin Lu’nun araştırmalarına göre, iPhone üçlü kamera sisteminin stereoskopik görüş ile gelişmiş 3 boyutlu algılama sunacağı görüşünde. Bu algılamada kamera sensörlerinden ikisi, tek bir nesnenin farklı açılardan görüntüsünü yakalamaktan sorumlu olacak. Üçgenleme yöntemiyle de iPhone ile nesne arasındaki mesafe hesaplanabilecek.

Üç kameralı iPhone arka kamerasının artırılmış gerçeklik amaçlı 3 boyutlu algılama özelliğinden faydalanacağı ifade ediliyor. Yani öndeki iPhone X TrueDepth Kamera sistemi gibi arka kamera da farklı deneyimler sunmuş olacak.

Güvenlik analisti Jialin Lu, aynı zamanda üçüncü lensin geliştirilmiş yakınlaştırma yetenekleri için daha uzun odak uzunluğu sağlayacağını da belirtiyor. Böylelikle yeni iPhone ilk defa 3x optik yakınlaştırma sunmuş olacak.

Apple CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklik konusunda olan heyecanını dile getirmekten çekinmiyor. Bu teknoloji Apple ürünlerinin geleceğinde kesin olarak önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Geçen yıl sunulan Apple ARKit platformu da bunun en büyük göstergesi. Platform sayesinde geliştiriciler iOS 11 için iPhone ve iPad cihazlara artırılmış gerçeklik uygulamaları hazırlayabiliyor.

We will be happy to hear your thoughts

Bir cevap bırakın

Register New Account
Reset Password
× Sipariş